Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları nasıl belirlenir?
 

Tüp bebek fiyatları Türkiye’deki yıllık enflasyon rakamları ve Dolar ile Euro’nun Türk Lirası karşısında değer artışına göre dönemsel farklılıklar gösterir. Döviz kurlarına uyumlu olarak sürekli arttığı ve bu şekilde fiyatlandırma yapıldığı için tüp bebek tedavisi maalesef pahalı bir işlemdir.

 

Tüp bebek fiyatlarının, döviz ile orantılı olarak artmasının yanısıra, başka etkenler tarafından da yükselişe doğru etkilenmektedir. Tüp bebek tedavisinin gerçekleştirileceği tüp bebek merkezleri oldukça önemlidir. Çünkü tedavi için seçilecek olan tüp bebek merkezinin konusunda uzman doktorları ve deneyimli ekipleri barındıyor olmalıdır. Merkezin bünyesinde bulunan altyapı ve ileri teknolojik donanıma sahip olması, tıbbi olarak önemli kaynaklara sahip olması beklenmektedir.

 

Tüp bebek fiyatları için diğer önemli bir etken de gebelikte başarı oranının yüksek olmasıdır. Gebelik gerçekleşme oranı yüksek olan tüp bebek tedavi merkezleri başarılı sayılmaktadır. Tabii bu merkezlerde tüp bebek fiyatları yüksek olarak belirlenir. Tüp bebek tedavisi için başvuracak çiftlere uygun olarak doktor tarafından belirlenecek tedavi yöntemleri farklılık gösterebilir. Tüp bebek için ilk defa başvuran çiftlere uygun tedavi yöntemleri ile daha önceden deneme yapmış çiftlere uygun yöntemler de değişmektedir. Bu farklı yöntemler de tüp bebek fiyatlarında farklılık yaratır.

 

Tüp bebek fiyatları neden çok pahalı olmaktadır?
 

Tüp bebek tedavisinde kullanılan tüm malzemeler ve ilaçlarla, tüp bebek işlemlerinin yapıldığı laboratuvarda kullanılan malzemelerin hepsi yurt dışından gelmektedir. Bu ürünlerin kesinikle resmi onaylı yerlerdenalınması gereklidir. Ucuz, kalitesiz, onay belgesi olmayan malzemeler kullanıldığında sonuç başarısızlık ve hatta sağlıkla ilgili ciddi problemler olarak ortaya çıkacaktır. Sonuç olarak tüp bebek merkezinin çok iyi araştırılması, fiyatlar konusunda farklı yerlerden bilgi alınması gerekmektedir.

 

Tüp bebek fiyatları nelerden etkilenir?
 

Tüp bebek fiyatları konusunda başvuracak çiftin değerlendirmesi gereken önemli başlıkları şöyle belirtelim:

 

• Tüp bebek fiyatları belirlenirken öncelikle başvuran çiftin doktor tarafından muayene edilmesi gerekir.
• Tüp bebek fiyatları tüm tedavi merkezleri arasında farklılık gösterir.
• Tüp bebek tedavisi yapılması düşünülen merkezin bu konuda deneyimi, gebelikte başarı oranı, doktorun uzmanlığı ve teknolojik altyapısı araştırılmalıdır.
• Tüp bebek fiyatları ve merkezlerde alınacak tedavi maliyeti belirlenmelidir
• Tüp bebek tedavilerinde çiftlere özel gerçekleştirilen uygulamalar olabilir
• Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılacak ilaç türleri, uygulama şekli ve uygun görülecek doz çok önemlidir.